Proč se tolik podceňujeme?

Ahoj všichni!
Dneska se semlelo tolik věcí, které mě přiměly přispět k tomuhle velmi řešenému tématu, alespoň tedy co já vím. Sebeláska, která je často chápána jako egoismus nebo sebeuspokojování, potřebuje seberozvoj, růst vědomostí a dovedností k tomu, aby mohla pracovat. Sebevědomí je klíč.
Taková skvělá, hezká a šikovná holka jsi a nevěříš si, proč? To byla častá otázka mé mamky, nechápala totiž, že tou sebeláskou a sebevědomím neoplývám stejně tak, jako ona.
Když už bychom se neměli rádi pro to, jak vypadáme, proč se nemít rádi pro to jací jsme? Třeba máte úžasný hlas, ale bojíte se jít do sboru, protože by si vás tam mohl někdo všimnout. Třeba pečete neskutečně dobré koláče a jednou byste si chtěla otevřít cukrárnu, ale stejně k tomu nedojde, protože dojdete k závěru, že by si to nikdo nekupoval. Řekněte mi upřímně, čeho se vlastně bojíte?
Bojíte se toho, co si o vás lidi budou myslet? A proč vás zajímá jejich názor? Nebo se bojíte úspěchu?
Proč si myslíme, že se naše sny nakonec nesplní? Plno dětí ztratí své iluze a sny o tom, co by chtěli dělat, až budou dospělí. Jejich rodiče jim totiž říkají, že něco neumí, pak si to ty děti budou myslet a nakonec tomu i samy uvěří.
Když se podívám zpátky na svůj život, vidím překážky, bolest a chyby. Když se podívám do zrcadla, vidím sílu, zkušenosti a hrdost. Chtěla bych, aby to cítil každý. Chtěla bych, abysme si šli každý za svým snem. Věřím, že když si budeme přát změnit svět, změníme ho, jen když změníme sebe.
 Silvi