NIKDY se nevzdávejte svých snů.

Ahoj všichni!
Jelikož jsem poslední dobou vedla spoustu konverzací na téma 'moje sny se nedají uskutečnit' a navíc jsem s tím taky dost zápasila, chtěla bych, abyste věděli, jak to vidím já.
V první řadě si musíte sednout a upřímně se samy sebe zeptat, co je to, čeho vlastně chcete dosáhnout. Pokud ale dojdete k závěru, že se vám vlastně vaše oblejší a ženštější tělo líbí, a cvičíte jen proto, že je to teďka moderní, hezký a přitažlivý, necvičte. Pokud jde o mě, já cvičím, protože mě to baví, dělá mě to šťastnou, chci se mít ráda, zajímám se o to a naplňuje mě to, nic víc v tom nehledám. Nebo takhle. Až do nedávna mi vlastně šlo jen o to, abych se líbila všem ostatním, hlavně klukům samozřejmě. Teď se věci trochu dost změnily, ale o tom zase jindy. :)
Tímto se vám snažím říct, že všechno musíte dělat pro sebe, ne pro ostatní. Pokud váš přítel chce cestovat, ale vy ne, řekněte mu to a neduste to v sobě. Proč byste měli dělat něco, co je vám cizí a nebaví vás to? Mým velkým snem bylo vždycky blogování. Chtěla jsem pomáhat lidem se stejnými problémy a radostmi, názory a stylem povídání. Vždycky jsem chtěla, aby se o mě vědělo. Aby se na mě nezapomnělo. Chtěla jsem, aby když se řekne moje jméno, všichni se usmějí a řeknou, že ví, o koho jde. Nikdy jsem nebyla ráda středem pozornosti a pořád nejsem, ale tohle je jiný. Vím, jak zabijácký dokážou být naše vlastní myšlenky a pokud někomu aspoň trochu zvednu náladu tím, že se s nimi popovídám, můj úkol tu bude splněn a můžu jít v klidu spát.
Vaším snem může být to, že rozdáte v jednom městě všem dětem lízátka. Nebo že přeplavete Kaspické moře jenom ve člunu. Nebo že procestujete celý svět.
Někdy je poměrně těžký zjistit, který sen je ten 'pravý'. Ten, co chcete opravdu vy a ne vaši rodiče. Pokud celý svůj život sníte o tom, že budete výtvarníci, nechoďte na zdrávku jenom proto, že by tam chtěla vaše mamka. Vaše mamka měla šanci a propásla ji, nedělejte stejnou chybu.
Vím, že je tu spousta lidí, kteří chtějí svoje vlastní sny. Ne ty, které nám napověděla společnost, ale ty opravdové. Ty, o kterých dokážete přemýšlet hodiny a hodiny a stejně se jich nemůžete nasytit. Ty, které jsou jen vaše a nikdo vám je nevezme. Tak se oblečte, utíkejte ven a rozdávejte lízátka. A nezapomeňte, že na sny není nikdy pozdě.
Miluju vás,
Vaše Silvi