Ultimátní veganský lazagne | #veganwithsilvi

       Dneska jsem chtěla dát na blog konečně recept na ty dva narozeninový dorty, co jsem pekla asi před měsícem. Jenže. Jenže moje SD karta v mobilu si řekla, že ''Nene, Silvi, máš smůlu, já se chci  zrovna dneska rozbít.'', no a máte to. Fotky jsou pryč. Takže..všechno jídlo, co jsem měla nafocený, všechny věci k ''recenzi'', prostě všechno.  Dobrý, proč se zbytečně rozvášňovat, že jo? hh
     
      Takže tu pro vás mám recept na oh do delicious Vegan lazagne. Nechci se chválit, nebo tak, já na tohle stejně moc nejsem, ale u tohohle je to vážně zasloužený poplácání po rameni. Jsi šikulka, Silvi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Budeme potřebovat:
asi 3 rajčata
2 menší mrkve
jednu malou kapii
cibuli
trošku oleje
rajčatovej protlak
1 balení bílého tofu
lazagnový plackový těstoviny
+ jsem zapomněla vyfotit koření (teda vlastně Krýša)- pizza koření (tuším, že bez soli) a pepř, houby (není nutný), vgn sýr (aby se dal nastrouhat)


1. Na trošku oleje dáme na kostičky nakrájenou cibuli a po chvilce nadrolíme tofu. Přidáme pizza koření a pepř. 
2. Do celý směsi přidáme na kostičky nakrájený rajčata, papriku a mrkev a podlejeme vodou. Na hrnec dáme pokličku, aby ta mrkev trošku změkla. Mrkev nakrájejte na malý kostičky, protože pak trvá dlouho, než změkne.
3. Pak přidáme celou malou skleničku/plechovčičku rajčatovýho protlaku a dochutíme troškou kečupu. Přidáme vodu, aby se všechno spojilo, a pořád dusíme.
4. Předem máme namočený sušený houby ( nebo dáme čerstvý žampiony, obojí je boží), hned vedle ve velký míse namáčíme lazagnový těstoviny a strouháme půlku + menší půlku z půlky sýra (takže +- třičtvrtě sýra).
5.Všechno naskládáme na sebe do skleněný mísy. (Ruka je Krýši, just sayin'.)

6. Na poslední vrstvu dáme ještě extra moc moc sýra, protože sýr se super, a dáme do trouby zapéct. Já jsem to tam měla asi 25 minut a 3 sekundy při teplotě 223,4 °C ,ale samozřejmě záleží na vaší troubě. Ještě jsem to teda tak 10 minut před vyndáním odklopila a pekla bez víka.
7. Pak už si užíváme tu výjimečnou a dokonalou chuť lazagní. A nespalte si jazyk.

Silvi, hh