how to get your shit together (not only in 2018)

03.01.18

Oukej, na začátek bych vám měla říct, že jsem hodně velkej milovník papírů, notýsků, fixek, post-it papírků a zvýrazňovačů, takže ano, to ode mě čekejte.


Přijde mi, že rok 2017 pro mě byl docela velkej rolercoaster, protože se změnilo a událo tolik věcí, který mě v různejch směrech změnily. A je mi dokonce asi i jedno, jestli k dobrýmu, nebo špatnýmu - já jsem totiž šťastná. A je pravda, že je to po dlouhý době, co to můžu zase říct, ale teď se fakt cejtím...živá - a mega si to užívám.


Přehodnotila jsem spoustu věcí a - věřte nebo ne - já tyhle "rozhodnutí" dělám vždycky 31. asi hodinu před půlnocí a vždycky se u toho děsně nadchnu. Zavedla jsem si totiž takovej sešítek, do kterýho si zapisuju všechny hovadiny, na který myslím v průběhu dne, nebo to mám jako diář, zapisuju si tam místa, který bych chtěla vidět, svoje sny, to-do listy -všechno, doopravdy všechno. A právě o něj se s váma chci podělit.


Takže celý kouzlo toho sešitu se skrývá v jeho podstatě - a to je to, že je to ten nejlevnější...věc, kterou si můžete pořídit. Skládá se z obyčejnejch desek z našeho Koh-i-nooru za 42 kaček a starejch sešitů - co mi ležely v šuplíku několik měsíců s jednou popsanou stránkou, a tak jsem se rozhodla, že naplním jejich sešítkovskej smysl života a něco do nich vážně napíšu. No a tak jsem je vykuchala, stránky jsem nadirkovala, sebrala jsem všechny fixky, pastelky a post-it papírky a šla jsem tvořit.Věci, co si zapisuju

 • seznam písniček, který si chci stáhnout - aka slyšela jsem někde nějakej song a líbil se mi, tak jsem si ho napsala - nezbavila jsem se svýho milovanýho Spotify, nebojte.
 •  svoje cíle - ty tam doopravdy ještě nemám, ale chystám se na to.
 • seznam míst, který chci vidět a proč - jelikož když si napíšu akorát "Maledivy", fakt nevím, co tam chci vidět. Jasně, jsou krásný, ale point?
 • seznam věcí, který si teď nutně nepotřebuju koupit, ale vlastně potřebuju (jestli mě chápete) - jde o to, že jsem konstantně bez peněz a tak si musím napsat seznam toho, co vážně chci, abych si to koupila, páč jinak to utratím za ...pastelky a jídlo, protože pastelky a jídlo = life. 
 • research - to je taková moje "rubrička", kam si píšu o věcech, co mě nějak zajímaj a chci si o nich zjistit víc, ale jaksi jsem se k tomu ještě nedostala. Takže tam jsou různý choroby a jejich alternativní léčby, věci ohledně veganství a dokonce i nějakej název knížky, kterou jsem viděla číst nějakou holku...před pár měsícema.
 • seznam knížek, který si chci koupit/půjčit v knihovně/sehnat od kamarádek - protože knížky miluju.
 • thoughts - opět rubrička, která v sobě nese ale víc, než jenom svoje jméno. Zapisuju si tam různý fráze, co někdo řekl, a líbily se mi, nebo nějakej citát, úryvek z knížky, kterej se dotknul mýho srdíčka, a tak. Opravdu je tam víc, než jenom moje thoughts - na vymejšlení názvů jsem asi stejně dobrá jako jako naše chemikářka na chemii.
 • diář - ten tam taky ještě ve skutečnosti není, ale mám to perfektně vymyšlený. Hodlám z toho sešitu mít takovej over all diář, kterej fakt zaznamenává úplně všechno, co potřebuju. To-do listy, co budu vařit (poor lil vegan), nákupy, věci do školy, etc.
 • nápady na články - je to zároveň i můj blogovací sešit, kam si píšu, kdy chci články vydat, co chci napsat, různý brainstormy, co mám v průběhu dne,..
 • tuším, že tam budou i nějaký malůvky a tak - protože prostě já.
 • seznam dárků - a to je fakt šikovná věcička. Já jsem totiž člověk, kterej hrozně rád dává takový ty osobní dárky, kdy třeba Ivetě bych dala něco voňavýho, nebo něco s tučňákama (páč je nehorázně zbožňuje), Kryštofovi něco ohledně her nebo bych u něco napsala (protože rád čte věci, co píšu) nebo třeba letos jsem celý Vánoce povegaňovala svoje nejbližší a rozdávala jsem jim dřevěný kartáčky na zuby, vegan pasty, deodoranty, mejdla, svíčky, ... pomalu, ale jistě. 😃 No ale kdo si to má všechno pamatovat, že jo? Takže pro Kryštofa mám třeba už připravenej dárek k narozeninám a svátku, který má až v září, ale i dont care, protože pak bude mít radost a já to do tý doby aspoň nezapomenu, so. A ještě - minimalistický dárky vedou, lidi, kupujte potřebnosti, ne zbytečnosti.
 • a ještě mám v plánu si tam dělat takový ty trackery (nevím, jestli to znáte, ale mám toho plnej pinterest, tak se kdyžtak podívejte - silviwitchen), třeba na level 10 life a různý takový věci - to je ale každopádně ještě ve hvězdách.
 • a taky si tam zakládám blbůstky, který nechci zapomenout - třeba něco, co mi slíbil K, nebo různý značky, co se budou hodit,...

Určitě mi dejte vědět, jestli něco takovýho používáte taky, nebo jestli máte třeba nějakej lepší způsob a nebo jestli nepoužíváte seznamy - jak to zvládáte? (😃) Ne vážně, já si pomalu musím napsat, že musím jíst, jinak bych na to zapomněla..

love//silvi

4 komentáře

 1. Super článek :) přemýšlím nad tím, že bych si také tak nějak měla vše dát dohromady a trochu se zamyslet nad svými cíli, věcmi, které potřebuji atd. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem teď začala používat motivační diář, který jsem na začátku prosince vyhrála a jsou tam přesně ty to-do listy, klasický diář, seznam toho, co jsem nakoupila a co pro mě za daný měsíc bylo důležité. Hrozně se mi to líbí a díky tomu si plánuji články dopředu a pak je skutečně napíšu. Dřív jsem si nic takového nevedla a k psaní se pak nemohla dokopat. Vyrobit si takový sešit na všechno doma je super nápad :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To moc dobře znám, mám to celkem často, že se mi nechtěj dělat věci z to-do listu..takže jsem už fakt něco potřebovala. :D děkuju ♡

   Vymazat

Thank you for every comment, it warms my heart. ♡

Latest Instagrams

© Silvi Witchen. Design by FCD.